6مورد برای بالا بردن سرعت کامپیوتر+{راه های برطرف کردن}

2.افزایش فضای خالی فایل‌های موقت ویندوزی، ردپای حاصل از گشت‌وگذارهای اینترنتی، میانبرهای اشتباه، فایل‌ها و برنامه‌های بیهوده می‌توانند فضای بسیار زیادی از هارددیسک رایانه شما را اشغال کنند. حتی پس از به‌روزرسانی سیستم‌عامل به ویندوز7 نیز تعداد بسیار زیادی فایل بیهوده روی رایانه شما باقی می‌ماند که می‌تواند در مدتی کوتاه فضای هارددیسک رایانه را به‌شکلی چشمگیر اشغال کند.

به این مسیر بروید:my Computer- کلیک راست روی درایوی که ویندوز در آن نصب شده-و سپس  گزینه ی آخر را انتخاب کنید-در پنجره ی باز شده روی disk cleanup کلیک کنید  و تمام تیک ها را که به اینتر نت مربوط است رابزنید و بهد okرا کلیک کنید

3.کند شدن سرعت ویندوز میتونه ناشی از پرا کندگی و نامرتب بو دن فایل های موجود در کامپیوتر و پرونده های اضافی باشه که ما بارفتن به مسیر زیر این مشکل رو بر طرف میکنیم.

my Computer- کلیک راست روی درایوی که ویندوز در آن نصب شده-و سپس  گزینه ی آخر را انتخاب کنید-در پنجره ی باز شده روی زبانه ی tools کلیک میکنیم و بعد گزینه ی  defragment now  را میزنیم و بعد  تمام درایو هارا تیک میزنیم و رویdefragment  کلیک میکنیم ودر آخر چند لحظه صبر میکنیم همین!!

4.اجرای خودکار ممنوع!  هرچه تعداد برنامه‌هایی که همزمان با شروع ویندوز اجرا می‌شوند بیشتر باشد، مدت زمان آغاز به‌کار (بالا آمدن) ویندوز نیز بیشتر خواهد بود. در اغلب اوقات وقتی نرم‌افزار جدیدی را نصب می‌کنید، در پایان مراحل نصب از شما سوالی مبنی بر اجرای خودکار این نرم‌افزار با سیستم‌عامل پرسیده خواهد شد که می‌توانید با عدم‌موافقت با این سوال، از اجرای خودکار نرم‌افزارها هنگام شروع سیستم‌عامل جلوگیری کنید، اما برخی نرم‌افزارها نیز بدون اجازه کاربر، خود را به فهرست نرم‌افزارهای قابل اجرا با شروع ویندوز اضافه می‌کنند که موجب کاهش سرعت بارگذاری اولیه ویندوز خواهد شد.

برای جلوگیری از این مشکل و مدیریت اینگونه نرم‌افزارها می‌توانید از منوی Start گزینه Run را انتخاب کرده و عبارت msconfig را در آن وارد کنید. در نهایت با انتخاب تب Boot می‌توانید به مدیریت نرم‌افزارهای اجراشونده با سیستم‌عامل بپردازید.

 

5. به هیچ عنوان نرم افزار نصب شده را Delete نکنید چون فایل به طور کامل از کامپوتر پاک نمیشود بلکه باید آن نرم افزار را  Uninstall کنید. برای انجام این کار ‌باید از کنترل پانل ویندوز به بخش Programs & Features مراجعه کرده و نرم‌افزارهای مورد نظر را Uninstall کنید. 6.بررسی و تعمی رجیستری، قلب ویندوز است! رجیستری ویندوز، اطلاعات و تنظیمات بسیار مهم و ضروری از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای سیستم را در خود ذخیره می‌کند. حتی وقتی نرم‌افزاری را از ویندوز خود حذف کنید نیز ردپایی از آن در رجیستری باقی خواهد ماند و به‌همین دلیل نیز رجیستری ویندوز می‌تواند سرشار از خطاهایی باشد که منبع اصلی هنگ‌های سیستم‌عامل، پیام‌های خطا، کاهش سرعت رایانه و ... به‌حساب می‌آیند.هیچ گاه خودتان این تغیرات را انجام ندین ، چرا که کوچکترین اشتباه در این بخش می‌تواند مشکلات جدی را برای سیستم‌عامل به‌وجود بیاورد. پس به همین دلیل از نرم‌افزارهای مخصوص این کار همچون Registry Repair استفاده کنید برای دانلود این برنامه به پست های خودم که برایتان آماده کردم مراجعه کنید!!! **دوستان عزیز نظر یادتون نره**  

/ 3 نظر / 16 بازدید
رامین

ازمطالبتون استفاده کردم خیلی خوب بودتشکر[لبخند]

ی دختره خوب...الهام

سلام ایول من دنبال این میگشتم ولی حیف الان باگوشیم ب محض وصل شدن نتم میام دانلود میکنم.یک دنیا ممنون[قلب]